دانشجويان گرامي مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به اطلاع مي رساند آزمون هاي پاياني ترم جاري به صورت الكترونيكي و به شرح ذيل برگزار مي گردد:

  1. آزمون ها بدون تغيير و بدون تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر (بر اساس برنامه امتحاني سامانه خدمات آموزشي) فعال مي شود.

  2. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاريخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت مركزhttp://ikvu.ir/،  بر روی آیکون «سامانه برگزاری آزمون های پایان ترم» کلیک نمایید، شماره دانشجویی  و كلمه عبور خود را وارد نماييد، پس از آن لیست دروس انتخابی نیم سال جاری نمایش داده می شود، در جدول آزمون امروز بر روي عنوان درس كليك نماييد و پاسخ به 28 سؤال تستی را بر اساس شرایط ذیل ثبت نماييد.

  3. هر آزمون 50 دقيقه زمان دارد و هر سؤال به صورت جداگانه نمايش داده مي شود و مديريت زمان پاسخ گويي براي هر سؤال بر عهده دانشجو مي باشد كه مي بايست زمان 50 دقيقه براي پاسخ گويي به 28 سؤال تستي را تنظيم نمايد. لذا پس از گذشت 50 دقيقه صفحه آزمون غير فعال خواهد شد و امكان ادامه آزمون را نداريد. همچين سوالات به صورت رندمي براي هر دانشجو ارائه مي شود.

  4. پس از انتخاب جواب صحيح با كليك بر روي دكمه «ثبت پاسخ»، پاسخ شما ثبت شده و پيغام ثبت موفقيت پاسخ را مشاهده خواهيد كرد. در اين پيغام دكمه «ويرايش مجدد» و «سؤال بعد» مشاهده مي كنيد. در صورت كليك بر روي دكمه «سوال بعد»، به سؤال بعدي رفته و امكان بازگشت به سؤال قبل را نخواهيد داشت. در صورت كليك بر روي دكمه «ويرايش مجدد»، مجدداً در همان سؤال خواهيد ماند و امكان ويرايش پاسخ را خواهيد داشت. پس از ويرايش بر روي دكمه «ثبت پاسخ» كليك نماييد تا ويرايش پاسخ شما ثبت شود.

  5. پس از گذشت 10 دقيقه از شروع هر آزمون، آيكون آن آزمون غيرفعال خواهد شد و ورود دانشجو به صفحه آزمون امكانپذيرنمي باشد. در ضمن دقت داشته باشيد هر ميزان تأخير ورود به صفحه آزمون، موجب كسر از زمان اصلي 50 دقيقه آزمون خواهد شد.

  6. آزمون هاي مجازي به هيچ عنوان آزمون مجدد ندارد و چنانچه دانشجو رأس تاريخ و ساعت تعيين شده نتواند در آزمون هاي مجازي شركت نمايد، از آزمون هاي آن درس محروم خواهد شد.

  7. جهت شركت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسيله ارتباطي خود (سيستم ثابت – لپ تاپ – تبلت – گوشی همراه هوشمند حداقل از نسخه اندروید 7 به بالا) مطمئن شوید.

  تبصره1: پيشنهاد مي شود سيستم جايگزين داشته باشيد.

  تبصره2:حتماً سيستم هاي خود را چك نماييد و شناسه و كلمه عبور را در سيستم خود ذخيره نماييد.

  8. جهت شركت در آزمون ضروري است لپ تاپ يا تلفن همراه با شارژ كامل داشته باشيد كه در هنگام قطع برق با لپ تاپ به اينترنت گوشي تلفن همراه متصل شويد تا زمان پاسخ گويي به سؤالات را از دست ندهيد. در ضمن از پاور بانك نيز مي توانيد استفاده نماييد. لذا در اين مورد هيچ گونه عذري از دانشجو پذيرفته نخواهد شد.

  9. آزمون ويرايش نهايي ندارد. بدين معني كه امكان بازگشت به سؤالات قبل را نخواهيد داشت و زماني براي مشاهده سؤالات در پايان آزمون نيست. لذا در پاسخ گويي به سؤالات و مديريت زمان دقت لازم را داشته باشيد.

  10. جهت پيشگيري از بروز هرگونه مشكلي در آزمون های پایان ترم، حتماً اينترنت پرسرعت داشته باشيد و با آخرين ورژن مرورگر كروم يا فاير فاكس و در صورت استفاده با گوشی همراه هوشمند حداقل از نسخه اندروید 7 به بالا وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظيم نموده و تا انتهاي آزمون، از اتصال اينترنت خود اطمينان حاصل نماييد. لذا در اين مورد نيز هيچ گونه عذري از دانشجو پذيرفته نخواهد شد.

  11. در صورت قطع اينترنت و اتصال مجدد، از صفحه خارج نشويد و در همان صفحه رفرش (F5) نماييد، كه در صورت خارج شدن ديگر امكان ورود به سامانه را نداريد.

  12. پيشنهاد مي شود از اين اطلاعيه پرينتي گرفته و در آزمون ها همواره مد نظر شما باشد.

  13. استفاده از كتاب، جزوه، ابزار كمك آموزشي، مشورت، مباحثه، گفتگو و ... در آزمون مجازي ممنوع مي باشد و در صورتي كه در سيستم فني مركز، تقلب يا تخلف دانشجويي محرز گردد، موجب درج نمره 0.25 (بيست و پنج صدم) در كارنامه دانشجو مي­ گردد.

  منتظر اطلاعيه هاي بعدي ما باشيد

  موفق و پيروز باشيد