دانشجويان گرامي مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به اطلاع می رساند آزمون های پایانی ترم جاری بصورت الکترونیکی و به شرح ذیل برگزار می گردد:

  1. آزمون ها بدون تغيير و بدون تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر (بر اساس برنامه امتحاني سامانه خدمات آموزشي) فعال مي شود.

  2. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاريخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت مركز به نشاني http://ikvu.ir/ و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور در سامانه دانشجويي، بر روي سامانه دروس كليك نماييد و پس از باز شدن صفحه - فهرست دروس من-  بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و گزینه پايان ترم را انتخاب نموده و پاسخ به سؤالات را ثبت نماييد.

  3. هر آزمون 50 دقيقه زمان دارد و هر سؤال به صورت جداگانه نمايش داده مي شود و مديريت زمان پاسخ گويي براي هر سؤال بر عهده دانشجو مي باشد كه مي بايست زمان 50 دقيقه براي پاسخ گويي به 28 سؤال تستي را تنظيم نمايد. لذا پس از گذشت 50 دقيقه صفحه آزمون غير فعال خواهد شد و امکان ادامه آزمون را ندارید. همچین سوالات بصورت رندمی برای هر دانشجو ارائه می شود.

  4. پس از انتخاب جواب صحیح با كليك بر روي دکمه «ثبت پاسخ»، پاسخ شما ثبت شده و پیغام ثبت موفقیت پاسخ را مشاهده خواهید کرد. در این پیغام دکمه «ویرایش مجدد» و «سؤال بعد» مشاهده می کنید. در صورت کلیک بر روی دکمه «سوال بعد»، به سؤال بعدي رفته و امكان بازگشت به سؤال قبل را نخواهيد داشت. در صورت کلیک بر روی دکمه «ویرایش مجدد»، مجدداً در همان سؤال خواهید ماند و امکان ویرایش پاسخ را خواهید داشت. پس از ویرایش بر روی دکمه «ثبت پاسخ» کلیک نمایید تا ویرایش پاسخ شما ثبت شود.

  5. پس از گذشت 10 دقيقه از شروع هر آزمون، آيكون آن آزمون غيرفعال خواهد شد و ورود دانشجو به صفحه آزمون امكانپذيرنمي باشد. در ضمن دقت داشته باشيد هر ميزان تأخير ورود به صفحه آزمون، موجب كسر از زمان اصلي 50 دقيقه آزمون خواهد شد.

  6. جهت شركت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسيله ارتباطي خود (سيستم ثابت – لپ تاپ – تبلت – گوشي همراه اندرويد بالا ) مطمئن باشيد.

  تبصره1: پيشنهاد مي شود سيستم جايگزين داشته باشيد.

  تبصره2:حتماً سيستم هاي خود را چك نماييد و شناسه و كلمه عبور را در سيستم خود ذخيره نماييد.

  7. به علت خاموشي هاي برق در سراسر كشور، ضروري است لپ تاپ يا تلفن همراه با شارژ كامل داشته باشيد كه در هنگام قطع برق با لپ تاپ به اينترنت گوشي تلفن همراه متصل شويد تا زمان پاسخ گويي به سؤالات را از دست ندهيد. در ضمن از پاور بانك نيز مي توانيد استفاده نماييد. لذا در این مورد هیچ گونه عذری از دانشجو پذیرفته نخواهد شد.

  8. آزمون ويرايش نهايي ندارد. بدين معني كه امكان بازگشت به سؤالات قبل را نخواهيد داشت و زماني براي مشاهده سؤالات در پايان آزمون نيست . لذا در پاسخ گويي به سؤالات و مديريت زمان دقت لازم را داشته باشيد.

  9. جهت پيشگيري از بروز هرگونه مشكلي حتماً اينترنت پرسرعت داشته باشيد و با آخرين ورژن مرورگر كروم يا فاير فاكس وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظيم نموده و تا انتهاي آزمون، از اتصال اينترنت خود اطمينان حاصل نماييد. لذا در این مورد نیز هیچ گونه عذری از دانشجو پذیرفته نخواهد شد.

  10. در صورت قطع اينترنت و اتصال مجدد، از صفحه خارج نشويد و در همان صفحه رفرش (F5) نماييد، كه در صورت خارج شدن ديگر امكان ورود به سامانه را نداريد.

  11. پیشنهاد می شود از این اطلاعیه پرینتی گرفته و در آزمون ها همواره مد نظر شما باشد.

  12. استفاده از كتاب، جزوه، ابزار كمك آموزشي، مشورت، مباحثه، گفتگو و ... در آزمون مجازي ممنوع مي باشد و در صورتي كه در سيستم فني مركز، تقلب يا تخلف دانشجويي محرز گردد، موجب درج نمره 0.25 (بيست و پنج صدم) در كارنامه دانشجو مي­ گردد.

  منتظر اطلاعیه های بعدی ما باشید

  موفق و پیروز باشید