دانشجويان محترم مجازي و نيمه حضوري مقطع كارشناسي تذكرات مهم و نحوه پاسخ­ گويي به سؤالات ميان ترم به شرح ذيل حضورتان اطلاع رساني مي­ گردد.

  * تذكرات مهم:

  1. سؤالات ميان ترم نيم سال دوم 99- 98 از روز يكشنبه مورخ 1398/12/25  بر روي سايت بارگذاري مي­­ گردد و آخرين مهلت پاسخ گويي دانشجويان محترم به سؤالات ميان ترم تا روز دوشنبه مورخ 1399/01/25 مي­ باشد كه اين تاريخ به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

  2. امتحانات ميان ترم از نصف محدوده درسي طرح مي ­­گردد.

  3. امتحانات ميان ترم داراي 6 سؤال به ارزش 1 نمره (جمعاً 6 نمره) و به شيوه كتاب باز مي­ باشد.

  4. دروس خودخوان مانند ديگر دروس عادي آزمون ميان ترم دارند.

  5. دروس انتقالي و تطبيقي، آزمون ميان ترم ندارند. (درصورت پاسخ­ گويي نيز نمره اي به دانشجو تعلق نمي­­ گيرد).

  6. چنانچه دانشجويي در امتحان ميان ترم شركت ننمايد به هيچ عنوان امتحانات پايان ترم وي از 20 محاسبه نخواهد شد و همان نمره پايان ترم براي وي لحاظ خواهد شد.

  7. دانشجويان موظفند در ايام امتحانات ميان ترم مركز آزمون پايان ترم خود را مشخص و يا ثبت مجدد نمايند. (براي ثبت به سايت مركز مراجعه نماييد؛ پس از وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور در سامانه دانشجويي بر روي گزينه خدمات آموزشي كليك نموده و پس از باز شدن صفحه روي آيكون انتخاب شهر محل آزمون كليك كرده و شهر محل آزمون خود را مشخص و تأييد نماييد).

  ضروري است حتي دانشجوياني كه مركز آزمونشان را قبلاً در سايت ثبت كرده ­اند؛ مجددا به قسمت انتخاب شهر محل آزمون رفته و مركز آزمون خود را تأييد نمايند.

  8. لازم به ذكر است كه برقرار بودن مراكز آزمون در ترم هاي آتي منوط به تعداد دانشجويان در مراكز مي باشد، در غير اين صورت دانشجويان بايد جهت شركت در امتحانات به مركز آزمون قم مراجعه نمايند.

  9. دانشجويان محترم در صورتي كه در استان يا شهر محل سكونت خود مركز آزمون داير مي باشد، حتماً همان مركز را به عنوان مركز آزموني خود انتخاب نمايند.

  10. دانشجويان محترم مركز آزمون جديد (شاهرود) دقت داشته باشيد، با توجه به داير نمودن مركز آزمون در اين شهر، ضروري است براي شركت در امتحانات پايان ترم مركز محل سكونت خود را انتخاب نماييد.

  11. دانشجوياني كه در ايام امتحانات پايان ترم، نياز به خوابگاه در قم دارند پس از ثبت مركز آزمون قم به مرحله ثبت نام خوابگاه راه پيدا مي­ كنند. لطفاً با دقت تمام نسبت به تكميل اطلاعات خواسته شده توسط سيستم جهت نهايي شدن ثبت نام خود اقدام نماييد.

  12. چنانچه دانشجويي مركز آزمون خود را ثبت ننمايد كليه عواقب آن بر عهده شخص دانشجو مي­ باشد. بديهي است بعد از تاريخ مقرر (1399/01/25) امكان تغيير مركز آزمون و ثبت نام در خوابگاه به هيچ عنوان وجود ندارد و تبعات آن بر عهده شخص دانشجو مي­ باشد.

  -  نحوه پاسخ­ گويي دانشجويان مجازي به سؤالات ميان ترم:

  1. دانشجويان مجازي جهت پاسخ گويي به سؤالات از طريق سايت مركز در آزمون شركت مي­­ كنند، و با مراجعه به سايت و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور بر روي سامانه دروس كليك مي­ نمايند و پس از باز شدن صفحه فهرست دروس من بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و سؤالات ميان ترم را پاسخ خواهند داد. ( لازم به ذكر است پس از تاريخ 1399/01/25 آزمون ها غير فعال مي­ گردد و امكان پاسخ­ گويي وجود ندارد).

  2. با توجه به اينكه صفحه سؤالات براي دانشجويان مجازي 10 دقيقه بيشتر باز نمي­ ماند، دانشجو بايد ابتدا سؤالات را در سيستم خود كپي نموده و صفحه سؤالات را ببندد و پس از آماده كردن پاسخ­ ها، مجدداً صفحه سؤالات را باز كرده و هر 6 پاسخ را به صورت جداگانه در زير هر سؤال درج نمايد و پس از آن دكمه ارسال پاسخ را كليك نمايد. در ضمن برای مشاهده پاسخ تأیید شده به قسمت نتایج آزمون ها مراجعه نماید.

  دانشجوي محترم دوره مجازي دقت داشته باشيد فقط يك بار امكان تأييد و ارسال پاسخ ها را داريد. لذا قبل از تأييد و ارسال از صحيح بودن پاسخ ها اطمينان كسب نماييد، سپس تمام 6 پاسخ يك درس را همزمان تأييد و ارسال نماييد

  3. لازم است دانشجويان مجازي در پاسخ به سؤالات از كپي نمودن عين متن خط سير آموزشي خودداري نمايند و تشخيص اين مسأله به عهده استاد درس مربوطه مي­ باشد.

  4. در صورتي كه پاسخ دو يا چند دانشجو به سؤالات ميان ترم، دقيقاً مثل هم باشد، تخلف محسوب مي شود و استاد مي ­تواند به هيچ كدام نمره لحاظ نكند و دانشجو در اين خصوص حق هيچ گونه اعتراضي ندارد.

  -  نحوه پاسخ­ گويي دانشجويان نيمه حضوري به سؤالات ميان ترم:

  1. دانشجويان نيمه حضوري جهت پرينت سؤالات به سايت مركز مراجعه نموده و با وارد كردن نام كاربري و كلمه عبور بر روي گزينه سامانه دروس كليك مي­ نمايند و پس از باز شدن صفحه بر روي عنوان دريافت سؤالات ميان ترم نيمه حضوري كليك مي­ نمايند و پاسخ ها را تا تاريخ 1399/01/25 صرفاً از طريق پست سفارشي پيشتاز به مركز ارسال مي­ نمايند. (تاريخ تحويل به پست بايد تا 1399/01/25 باشد و بعد از اين تاريخ به هيچ وجه پذيرفته نخواهد شد).

  2. دانشجويان نيمه حضوري پاسخ سؤالات را به صورت كامل و گويا (برداشت و فهم دانشجو از متن) و فقط در همان برگه مخصوص سؤالات كه پرينت گرفته ­ايد نوشته و به هيچ عنوان از برگه اضافي استفاده نكنيد.

  3. دانشجويان نيمه حضوري در پاسخ به سؤالات به زبان و قلم خود پاسخ دهند و نوشتن عين متن كتاب براي پاسخ به سؤالات ميان ترم نمره ندارد و تشخيص اين مسأله به عهده استاد درس مربوطه مي باشد.

  4. در صورتي كه پاسخ دو يا چند دانشجو به سؤالات ميان ترم، دقيقاً مثل هم باشد، تخلف محسوب مي شود و استاد مي­ تواند به هيچ كدام نمره ندهد و دانشجو در اين خصوص حق هيچ گونه اعتراضي ندارد.

  دانشجويان محترم حتماً به تاريخ ­ها و مهلت هاي اعلام شده دقيقاً توجه شود. (به درخواست­ هاي خارج از موعد، ترتيب اثر داده نمي­ شود؛ گرچه منجر به نمره مردودي دانشجو گردد).

  لطفاً در اين خصوص تلفن­ هاي مركز را اشغال نفرماييد.

  منتظر اطلاعيه هاي بعدي ما باشيد.

  موفق و پيروز باشيد

  واحد امتحانات